Biz Kimiz ?

Nakkaş Âdem TURAN, 1992 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Kampüs Cami’nde ağabeyleri M. Beşir TURAN ve Enes TURAN’ın yanında Nakkaşlık mesleğine çırak olarak başlamıştır.
2003 yılına kadar ağabeyleri ile birlikte çeşitli mekânlarda tezyinat uygulamalar ve restorasyon çalışmaları yaptıktan sonra 2005 yılında Tezyinat Sanat Hizmetleri’ni kurmuştur.

“Tezyinat Sanat Hizmetleri” bünyesinde Çıtakari Sanatına dair imalat, tasarım ve uygulamaları devam ederken “Çıtakari” adını markalaştırmak ve tarihi sanatımızı yaşatmak adına 2016 yılında aynı çatı altında “Çıtakari” firması kurulmuştur.

Geleneksel Sanatlarımızdan biri olan “Çıtakari” sanatını yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu farklı tasarım, proje ve uygulamalarıyla günümüz mimarisine uygun bir şekilde kaliteden taviz vermeden sürdürmekte ve sektördeki yerini sağlamlaştırmaktadır. 

“Çıtakari” Firması, bir çok ürünü çeşitli makineler, özel imalat kalıpları ile birlikte 400 metrekarelik atölye ve boyahanemizde siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda şekillendirmektedir.

Uzun bir süreden beri geleneksel sanatlarımızı gelecek kuşaklara tanıtabilmek için hizmet veren bizler: manevi ve estetik hassasiyetleri bulunan ve tüm emeklerini Selçukludan Osmanlıya Osmanlıdan da günümüz mimarisine yansıtmaya çalışan bir ekibiz. 

Hizmetlerimiz arasında tavan kaplama, geleneksel Türk evi süslemeleri, Cami tavan süslemeleri, ahşap kaplama sanatı, Cami duvar süslemeleri, hotel ve lobi süslemeleri, konferans salonu süslemeleri, tarihi çeşme ve türbe süslemeleri, Eski binaların restorasyonları bulunmaktadır.